Teknokar
yükleniyor...
KAYDIR
SCROLL

Tasarım

Tasarım

Tasarım

Platformlara Özel Anten Sistemleri
• Yama anten
• Blade anten
• Sarmal anten
• Yer istasyonu anteni Özelleştirilmiş RF tasarımları
• Telemetre göndermeci
• Uçuş sonlandırma almacı

Teknokar bünyesinde, farklı uygulamalar için yüksek kalite ve verimlilikte anten ve RF ürünler tasarlanmaktadır. Müşteri isterleri incelenerek, gerekli olan en uygun tasarım ortaya konulmakta, yüksek miktarda edinilen bilgi birikimi sayesinde proje boyunca tasarım optimizasyonu desteği sağlanmaktadır.

Birçok yerli anten tasarımına imza atan Teknokar, ARGE çalışmaları sayesinde yurtdışına bağımlılığı azaltmakta ve ülkemizin ihtiyacı olan anten çözümlerini geliştirmektedir.

Silindirik veya konik şekilli gövdeler için tasarlanan Teknokar Sarmal Anteni, bağımsız ve eşyönlü bir antendir. Küçük bir boyutta çok bantlı işlevsellik sağlamak için birden çok anten elemanı tek bir fiziksel Sarmal Antene entegre edilebilir.

Hava sürtünmesi nedeni ile yüksek sıcaklığa çıkan uygulamalarda ek termal koruma için antene ısı kalkanı uygulanabilir. Sarmal Anten, harici bölücülere ve kablolara ihtiyaç duymaz.

Uygulama Alanları

Taktik Füzeler
İHA'lar
Uçaklar
Veri Bağları, Telemetri
Uçuş Sonlandırma Sistemi

Özellikler

Eşyönlü
Düşük hava sürtünmesi için mekanik tasarım
50 ohm anten arayüzü (SMA)
Çevre standardı MIL-STD-810 uyumluluk

Teknokar Savunma ve Havacılık A.Ş. Ar-Ge & Tasarım Birimi, uzman mühendisleri, tecrübeli personeli ve güçlü alt yapısı sayesinde Kara, Deniz, Hava ve Uzay platformları ve alt sistemlerinde kullanılmak üzere sivil, askeri ve genel amaçlı kablaj ve kablaj takımlarının tasarımlarını, müşteri isterleri ile IPC/WHMA-A-620 ve IPC J-STD-001 standartlarına uygun olarak gerçekleştirmektedir.

Kabiliyetleri kapsamında hassasiyet gerektiren birim/kutu içi, küçük kesitli, açık kablaj takımları başta olmak üzere; araç ve platform üzeri, büyük çaplı, yüzlerce metrelik dış ortam kablaj takımlarının da 2 Boyutlu tasarımlarını, Microsoft Visio ve Harnware V6 yazılımları yardımıyla yapabilmektedir. Aynı zamanda ihtiyaç doğrultusunda kablajların, montaj yerine serileceği kablo yollarının belirlenebilmesi için Catia V5 programında 3 Boyutlu rotalama çalışması da gerçekleştirebilmektedir.

2 Boyutlu kablaj tasarımları ve 3 Boyutlu rotalama çalışmaları sırasında, kablajın son halde alacağı şekli tasarlayıp boyları belirleyebilmekte; aynı zamanda kablaj üzerinde kullanılacak malzemeleri de kablajın kullanılacağı ortam ve koşullara göre yüksek kaliteli, düşük maliyetli olarak seçebilmektedir.

Kurulduğu günden bu yana Teknokar Savunma Havacılık A.Ş. Ar-Ge & Tasarım Birimi, Savunma, Havacılık ve Uzay sektörlerinde stratejik açıdan kritik, yüksek katma değerli ve küresel rekabet koşulları gereğince millî ve özgün olma özelliğine sahip birçok projede kablaj tasarımları ile yer alarak tasarım tecrübe ve kabiliyetlerini, en zorlu tasarımların bile üstesinden gelebilecek seviyede geliştirmeye devam etmektedir.