Teknokar
yükleniyor...
KAYDIR
SCROLL

Teknokar Savunma ve Havacılık A.Ş.

Teknokar Savunma ve Havacılık A.Ş.

Savunmanın Güven Bağı
TEKNOKAR

Hakkımızda

Teknokar 2004 yılında savunma, havacılık ve uzay sanayiine hizmet vermek için kurulmuştur. Teknokar savunma, havacılık ve uzay sanayii için askeri harness üretimi yapmaktadır.

Teknokar kurulduğu günden bu güne her daim öncelikle müşteri ve verimlilik odaklı üretimi benimsemiştir. Bu sayede müşteri portföyünü de genişleterek savunma, havacılık ve uzay sanayiinde iş ortaklarına en iyi ve en kaliteli ürün ve hizmeti sunmak için çalışmaktadır.

Teknokar savunma, havacılık ve uzay sanayiinde kaliteli hizmet ve ürünü sunabilmek için teknolojik alt yapısını sürekli olarak geliştirmekte ve teknik çalışanlarını bu yönde eğitmektedir. Teknokar firma içerisinde Toplam Kalite Yönetimi prensiplerini yayarak bilinçli çalışanlarla kaliteli, güvenilir, teknolojiye uyum sağlayabilen, müşteri odaklı hizmet ortaya koyan bir firmadır.

Teknokar kendi bünyesinde sertifikalı eğitmeni tarafından gerekli tüm eğitimleri vermekte ve sertifikalandırmaktadır.

Teknokar ; Aselsan, TUSAŞ, BAYKAR, TUSAŞ Motor, Roketsan, FNSS, Leonardo, Nurol, THY Teknik, Cornea, Tübitak Sage, Tübitak Uzay, TÜBİTAK Bilgem gibi savunma, havacılık ve uzay sanayine hizmet eden birçok firmanın onaylı tedarikçisi olmakla birlikte Otokar, STM, Fotoniks, Forum Mühendislik, SDT gibi firmalarla da iş birliği yapmaktadır.

Teknokar AS9100/IEC Havacılık Yönetim Sistemi, ISO/IEC 27001 Uluslararası Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 9001/IEC Uluslararası Kalite Yönetim Sistemi, ISO 45001/IEC Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001/IEC Uluslararası Çevre Yönetim Sistemi standartları ile Milli Gizli ve NATO Gizli Tesis Güvenlik belgelerine sahiptir.

Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde 10.000 m2 alanda hizmet vermekte olan Teknokar, yerli ve milli üretime katkı sağlamakta ve yurt içi-yurt dışı fuarlara katılarak faaliyet gösterdiği alanda kendini dünyaya tanıtmaktadır.

Teknokar sahip olduğu ekipmanları, yoğun tecrübesi ve teknolojiyle paralel gelişen alt yapısıyla kendi bünyesinde tasarım faaliyetleriyle iş ortaklarına yardımcı olmaktadır.

Teknokar müşteri memnuniyeti ve kaliteli ürünün yanı sıra çalışanlarını da her zaman üst düzeyde memnun etmeyi hedeflemiştir ve bu doğrultuda gereken yaklaşımı sergilemektedir.

Teknokar bünyesinde üretilen ürünlerin ara kontrol ve son kalite kontrollerinde standartları karşılaması amacıyla elektriksel testlere tabi tutmaktadır. IPC/WHMA-A-620 ve IPC J-STD-001 standartları ve müşteri istekleri doğrultusunda her türlü elektriksel ve mekaniksel testi yapabilme yeteneğine sahiptir.

Her daim müşteri ve kalite odaklı yaklaşımlarıyla insana ve ekipmana yatırım yapan Teknokar, sürekli gelişip sektörün öncülerinden günümüzde ve gelecekte de aranan bir firma olmayı kendine hedef olarak belirlemiştir. . .

Misyonumuz

Müşteri ve çalışan memnuniyetini gözeterek Türk savunma, havacılık ve uzay sanayiine teknoloji ve kalite odaklı hizmet sunmanın referansı olmaktır.

Vizyonumuz

Ana Yüklenici ihtiyaçlarına hızlı ve kaliteli cevap verebilmek için kaliteli üretim anlayışını benimseyerek, yerli ve milli teknolojiler geliştirerek Türk Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayisinin gelişmesine katkıda bulunmak.